flag Судова влада України

Геннадій Темник: Політика держави спрямована на зниження собівартості житлово-комунальних послуг

08 серпня 2013, 11:13

 Оскільки половина вартості послуги – це вартість енергоресурсів, затрачених на її виготовлення, Мінрегіон вживає заходів щодо зниження енергозатрат – проводиться технічне переоснащення котелень, встановлюється енергоефективне обладнання. В багатьох регіонах України переводять котельні на альтернативні і більш дешеві види палива. Про це сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

Він поінформував, що Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Програми модернізації систем теплопостачання України». Прийняття та реалізація цієї Програми дозволить мінімізувати витрати паливно-енергетичних ресурсів, зокрема забезпечити зменшення на 49,6% базового обсягу споживання природного газу шляхом його економії (25,4%) та заміщення альтернативними видами палива (24,2%).

Серед заходів,  спрямованих на економію природного газу, Програма передбачає:

встановлення 4 000 утилізаторів за котлами різних типів;

заміну 4 400 котлів НИИСТУ-5 на сучасні;

переоснащення 1 500 котелень на тверде паливо;

модернізацію 6 200 котлів типу ТВГ-8, КВГ-7,5; КВГ-6,5, ПТВМ-30 тощо;

встановлення 756 блочно-модульних котелень;

встановлення 3 000 теплових насосів та 900 котлів на біопаливі;

заміну 7 870 км аварійних та ветхих труб теплотрас на труби з пінополіуретановою ізоляцією;

встановлення 11 000 індивідуальних теплових пунктів;

використання електроопалення при впровадженні 9 360 котлів; використання сонячної енергії.

Щодо формування тарифів, то, як пояснив Міністр, в Україні переглядати тарифи мають право Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг та органи місцевого самоврядування.

До повноважень Нацкомпослуг входить затвердження тарифів для підприємств, які надають послуги централізованого водопостачання в населених пунктах, де кількість мешканців перевищує 40 тисяч осіб (95% по Україні), а також для підприємств теплопостачання, потужність котелень яких складає більше 20 Гкал/год (96% по Україні).

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг останні три роки не переглядала тарифи на водо- і теплопостачання.

Є випадки в областях, де органи місцевого самоврядування окремих населених пунктів здійснили перегляд тарифів.

Геннадій Темник повідомив, що за дорученням Уряду, в регіонах створені робочі групи, до яких, зокрема, ввійшли представники Антимонопольного комітету, Держінспекції з контролю за цінами, які здійснюють перевірку встановлених тарифів на предмет їх відповідності економічно обґрунтованому рівню.

В окремих регіонах є вже результати роботи таких робочих груп. Наприклад, в Полтавській області робоча група рекомендувала Диканській та Білицькій селищним радам знизити тарифи, оскільки вони не відповідали економічно обґрунтованому рівню.

 

ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА