Мінсоцполітики підготувало законопроект щодо врегулювання пенсійного забезпечення українців, які виїхали за кордон на постійне місце проживання. Про це повідомила Міністр соціальної політики Наталія Королевська під час зустрічі з представниками української громади США у Нью-Йорку, де вона перебуває у рамках участі у засіданнях 68-ї сесії Генеральної асамблеї ООН.
«Мінсоцполітики внесло пропозиції щодо врегулювання питання виплати пенсій особам, які виїжджають на постійне місце проживання за кордон в країни, з якими не укладено міжнародні договори в частині пенсійного забезпечення. Відповідний законопроект «Про внесення змін до деякихзаконів України щодо осіб, які виїхали на постійне місце проживання за кордон» зараз знаходиться на погодженні в інших центральних органах виконавчої влади», - сказала вона.
«Переконана, що це несправедливо, коли людина не може отримати чесно зароблену пенсію тільки тому, що з тих чи інших причин змушена була виїхати з країни. Ми подолаємо цюнесправедливість», – наголосила вона.
Наталія Королевська пояснила, що згідно зі статтею 51 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» під час перебування за кордоном пенсія виплачується лише у тому разі, якщо це передбачено відповідними міжнародними договорами. Однак дана норма була визнана Конституційним Судом неконституційною. «Тому, щоб врегулювати ситуацію, яка склалась, і був розроблений відповідний законопроект. У разі його схвалення Верховною Радою громадяни, які виїхали на постійне проживання до держав, з якими не підписані відповідні договори, одержуватимуть зароблену в Україні пенсію», - сказала Міністр.
Разом з тим, представники української громади порушили питання щодо укладання двосторонньої угоди між Україною та США з питань пенсійного забезпечення. У відповідь НаталіяКоролевська зазначила, що пропозиція про проведення переговорів на цю тему була направлена через МЗС на початку цього місяця, й зараз українська сторона чекає на відповідь Сполучених Штатів Америки.
Довідково
На даний час Україною укладено міжнародні договори з питань пенсійного забезпечення з 21 країною, із них з 14 – за територіальним принципом (країни СНД), з рештою – за пропорційним (Іспанія, Португалія, Польща, Естонія та інші). Договір зі США не укладався.
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ