Законопроектом (реєстр. №2936) пропонується закріпити на законодавчому рівні механізм забезпечення інтересів територіальних громад, на території яких знаходяться надра, що передаються у користування за угодою про розподіл продукції, через забезпечення їх участі у процесі укладення угоди про розподіл продукції, убезпечення від ризику негативних екологічних наслідків для територіальних громад і закріплення мінімального рівня вартості державної частки виробленої продукції, яка повинна спрямовуватися на розвиток відповідних територій.
Зокрема, чинний закон передбачається доповнити положенням, згідно із яким "угода про соціально-економічне співробітництво - це угода між органом місцевого самоврядування, на території якого розташовані ділянки надр, що передаються у користування за угодою про розподіл продукції, та інвестором про організаційні, фінансові, економічні, соціальні, екологічні аспекти участі інвестора у розвитку відповідних територій".
Згідно із проектом, необхідною передумовою укладення угоди про розподіл продукції є досягнення домовленості між інвестором та органами місцевого самоврядування, на території яких розташовані ділянки надр, що передаються у користування, щодо організаційних, фінансових, економічних, соціальних, екологічних аспектів участі інвестора у розвитку відповідних територій. Така домовленість оформляється шляхом укладення угоди про соціально-економічне співробітництво між сторонами.
Чинний закон пропонується також новою статтею 9-1, передбачивши, що угода про соціально-економічне співробітництво є невід’ємною частиною угоди про розподіл продукції, яка регулює організаційні, фінансові, економічні, соціальні, екологічні аспекти участі інвестора у розвитку територій, на яких розташовані ділянки надр, що передаються у користування. Сторонами угоди про соціально-економічне співробітництво є інвестор та відповідна районна рада, на території якої розташовані ділянки надр, що передаються у користування.
Істотними умовами угоди про соціально-економічне співробітництво є: найменування сторін угоди та їх реквізити; програма розвитку території, що повинна бути реалізована сторонами; стадії, етапи виконання програми; строки виконання програми; порядок фінансування заходів щодо реалізації програми; порядок здійснення контролю за виконанням програми; відповідальність сторін; порядок розгляду спорів.