Законопроектом (реєстр. №2521а) пропонується внести зміни до законів "Про Червону книгу України", "Про тваринний світ", "Про мисливське господарство та полювання", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про рослинний світ", "Про природно-заповідний фонд України, які стосуються покращення заходів з охорони тваринного світу. Передбачається також внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими пропонується притягувати до адміністративної відповідальності за зберігання та рекламу заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів рослинного та тваринного світу, за їх торгівлю вздовж автомобільних шляхів, а також підвищити розмір санкцій за відповідні правопорушення та розширити перелік осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення.
На засіданні Комітету зазначалося, що до ст. 44 Закону "Про тваринний світ" пропонується внести зміни, які дозволяють Верховній Раді Автономної Республіки Крим, відповідним обласним, Київській та Севастопольській міським радам затверджувати Переліки рідких видів тварин, які підлягають особливій охороні на цих територіях. До ст. 63 передбачається внести доповнення, які дозволяють Кабінету Міністрів затверджувати розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тварин, які не занесені до Червоної книги України, чи до переліку мисливських тварин.
Згідно із проектом, до ст. 40 Закону "Про рослинний світ" планується внести доповнення, які закріплюють за Кабінетом Міністрів право затверджувати розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів рослин, занесених до Переліку видів рослин, які підлягають особливій охороні на території Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.
До Закону "Про природно-заповідний фонд України" пропонується також внести зміни, що уточнюють цілі створення природних заповідників та розширюють можливості функціонування пам’яток природи, а також забороняють використовувати свинцеві грузила при спортивній та любительській рибній ловлі у заказниках і пам’ятках природи, що відповідає рекомендаціям Міжнародної Угоди про збереження афро-євразійських водоплавних птахів.
На думку членів Комітету, реалізація положень законопроекту сприятиме приведенню українського законодавства у відповідність до міжнародних документів спрямованих на захист тварин, посиленню охорони видів тварин і рослин, які занесені до Червоної книги України, посиленню захисту територій і об’єктів природно-заповідного фонду, посиленню боротьби з браконьєрством.