Законопроектом (реєстр. №3114) пропонується привести законодавчі акти України у відповідність до Закону "Про зайнятість населення", який набрав чинності 1 січня 2013 року.
Проектом, зокрема, пропонується викласти у новій редакції частину третю статті 492Кодексу законів про працю, згідно з якою "одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації. У разі відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник за своїм розсудом звертається за допомогою до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, або працевлаштовується самостійно. Водночас, у разі, коли вивільнення носить масовий характер відповідно до статті 48 Закону України "Про зайнятість населення", власник або уповноважений ним орган доводить до відома територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, про заплановане вивільнення працівників".
У новій редакції передбачається викласти статтю 2449 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою "Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та його територіальні органи розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (стаття 1653) та перешкоджанням уповноваженим особам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та його територіальних органів у проведенні перевірок (стаття 188-23).
Розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, його заступники та керівники територіальних органів такого органу, їх заступники".
Проектом також пропонується внести відповідні зміни до законів "Про основи соціальної захищеності інвалідів", "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", "Про державну службу", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", "Про місцеві державні адміністрації", "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", "Про соціальні послуги", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та ін.
Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого дозволить створити умови для повноцінної роботи Державної служби зайнятості України як центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері зайнятості населення та трудової міграції.