На засіданні також зазначалося , що Міністерство юстиції у своєму висновку висловило ряд зауважень до законопроекту , однак , на думку членів Комітету , вони не стосуються протиріччя положенням Конституції України .
Комітет з питань правової політики визнав що не суперечить положенням Конституції України законопроект № 2399а про внесення змін до КПК щодо забезпечення конституційних прав учасників кримінального судочинства.
Законопроектом, зокрема , пропонується : дозволити бути захисниками не тільки адвокатам , а й близьким родичам , опікунам або піклувальникам особи; скасувати обмеження максимальної кількості захисників у судовому розгляді; визначити права захисника в окремій статті; розширити права сторони захисту в частині самостійного збору доказів .
Згідно з проектом передбачена можливість оскарження до суду рішень слідчого або прокурора про відмову в наданні стороні захисту , потерпілому матеріалів досудового слідства для ознайомлення , або обмеження в ознайомленні з окремими матеріалами; про затримання особи за підозрою у вчиненні злочину; інших рішень , дій чи бездіяльності слідчого , прокурора , які порушують конституційні права і свободи громадянина (людини) Детальніше про проект в матеріалі: Опозиція запропонувала зміни до КПК .
На засіданні Комітету зазначалося , що виключно законами України визначаються судоустрій, судочинство , організація і діяльність прокуратури , органів дізнання і слідства (п. 22 ч.1 ст. 92 Конституції України ) . Враховуючи це, а також те , що Верховна Рада - єдиний орган законодавчої влади в Україні , одним з повноважень якого є прийняття законів ( ст. 75 , п. 3 ч.1 ст. 85 Конституції України , внесення запропонованих проектом змін до чинного законодавства , вважають народні депутати , узгоджується з нормами Конституції України .
За інформацією ВР.