flag Судова влада України

ВРЮ не підтримала кандидата, щодо призначення якого були проти голова й частина колективу

18 жовтня 2013, 09:13

Для декого з кандидатів у судді проблемою на шляху до отримання мантії стають не тільки теоретичні питання, а й думка майбутніх колег. Так, законники одного із судів Донецької області заявили, що претендент, якому до складення присяги залишилося зробити останній крок, не може стати суддею через свої моральні якості.


«Емоційні» звинувачення

Засідання Вищої ради юстиції 15 жовтня стало
першим, яке вона провела в новому приміщенні. Раніше члени колегіального органу збиралися тут лише для урочистого відзначення Дня юриста.

Підсумки роботи Ради виявилися вдалими для 15 кандидатів у судді, матеріали про призначення яких ВРЮ погодилася надіслати Президенту. Таким чином, претенденти можуть розраховувати, що вже незабаром складуть присягу й приступлять до роботи. Тривала співбесіда з ними відбулася ще 26 вересня під час засідання секції колегіального органу з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. Тоді було ухвалено рекомендаційні рішення, а цього разу членам Ради залишалось їх підтвердити.

Не пощастило тільки одній претендентці — Вікторії Бірюковій, яка бажала працювати в Сніжнянському міському суді Донецької області. При цьому на ухвалення негативного вердикту вплинуло відразу кілька факторів, зокрема й небажання частини колективу суду працювати разом з нею.
Як повідомила ще під час засідання 26 вересня голова секції Лідія Ізовітова, від голови та колективу Сніжнянського міськсуду, де В.Бірюкова наразі трудиться на посаді помічника судді, надійшло звернення про те, що вона через свої моральні якості не може бути призначена суддею.

Відповідна інформація була передана Вищій кваліфікаційній комісії суддів, яка спробувала розібратись у причинах негативного ставлення до претендентки.

Як зазначили «кваліфікаційними», результати перевірки показали, що В.Бірюкова має досить високі професійні знання та навички. Разом з тим стосовно її моральних якостей думки членів колективу різняться. Частина суддів ставиться до неї з повагою, а з іншими у претендентки виникали конфлікти. Зокрема, вказувалося на її надмірну емоційність. Суддя, помічником якої працює В.Бірюкова, характеризує її виключно позитивно.

Сама претендентка розповіла про те, що стаж її
роботи в Сніжнянському міськсуді становить майже 16 років: починала секретарем судового засідання, згодом стала помічником судді й працювала з різними законниками. Щоправда, кілька з них уже залишили установу. При цьому, наголосила В.Бірюкова, скарг на її роботу чи доган не було.

Також кандидатка підкреслила, що ніколи не працювала разом із головою суду й практично не спілкувалася з ним, тому його позиція стала для претендентки несподіванкою.

Можливо, думка частини колективу й не відіграла б вирішальної ролі, але проти В.Бірюкової були й деякі інші обставини. Так, на її реферат дано негативну рецензію. Як зазвичай відбувається в таких випадках, кандидатці поставили низку теоретичних запитань, але відповісти на всі претендентці не вдалося. Результатом впливу цих факторів стало те, що колегіальний орган вирішив не сприяти В.Бірюковій у цьому питанні.