Опозиційні фракції внесли свої пропозиції до нещодавно ухваленого Верховною Радою у першому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів» (реєстр. № 2522а).
Згідно документу, який є у розпорядженні редакції, опозиція фактично відмовилася від ліквідації Конституційного Суду та квоти парламенту у Вищій раді юстиції, які містилися у власному проекті змін до Конституції, який готувався раніше.
Водночас, збережено ідею імпічменту суддів, та передбачено переатестацію усіх суддів упродовж
року, переобрання впродовж місяця з дня ухвалення закону усього складу ВРЮ та ліквідація ВККС.
Із повним текстом пропозицій можна ознайомитися тут.
Втім, варто відзначити, що поправки подані з порушенням процедури розгляду законопроекту, і, відтак, не можуть розглядатися Верховною Радою.
Згідно ст. 150 Регламенту Верховної Ради України доопрацювання проекту змін до Конституції можливе лише в тому разі, якщо у висновку Конституційного Суду щодо законопроекту його положення визнано такими, що не відповідають вимогам статей 157 і 158 Конституції, а також у разі якщо у висновку КС є застереження до положень такого законопроекту. Як відомо, Конституційний Суд схвалив проект змін до Конституції без зауважень і застережень.
Як відомо, 10 жовтня український парламент 244 голосами народних депутатів попередньо схвалив
проект Закону №2522а «Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів». При цьому українська опозиція у Верховній Раді не голосувала за законопроект (хоча напередодні європейські інституції закликали всі політичні сили в українському парламенті якнайшвидше прийняти цей документ у запропонованій редакції, зважаючи на позитивний висновок Венеціанської комісії).