Проект закону №3590 «Про легалізацію доходів юридичних та фізичних осіб» встановлює, що суб’єктами легалізації визначаються юридичні особи, створені громадянами України або за їх участю, а також фізичні особи – громадяни України.
Об’єктами легалізації за цим документом є доходи (гроші в національній та іноземній валюті у готівковій та безготівковій формі, цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб, земельні ділянки та інші природні ресурси, об’єкти інтелектуальної власності, інше рухоме та нерухоме майно, майнові права), одержані суб’єктом їх легалізації у будь-який час до подання декларації
про легалізацію доходів, в тому числі об’єкти, які знаходяться за межами митного кордону України, з яких не було сплачено встановлені законодавством України податки, збори (обов’язкові платежі) до бюджетів та державних цільових фондів або якщо для набуття таких доходів іншим чином порушено законодавство, за винятком випадків, визначених цим Законом.
Неконфіскаційний характер легалізації тіньових доходів реалізується у відносно незначній платі за видачу відповідного документу. Вона становить один відсоток від вартості задекларованих доходів. Більш висока сплата, на думку автора законопроекта нардепа Григорія Смітюха, буде стримувати легалізацію капіталу і не дасть належного ефекту.
Суб’єктам легалізації передбачається надати широкі гарантії додержання їх прав та інтересів, зокрема – звільнити від обов’язку щодо надання інформації про джерела надходження легалізованих доходів, звільнити легалізовані доходи від оподаткування за період до проведення та у рік
проведення легалізації, забезпечити конфіденційність інформації, одержаної відповідними державними органами та їх посадовими особами, під час легалізації, інші гарантії.
Встановлюється процедура легалізації, яка має бути проведена протягом одного року як одноразова акція. При цьому відповідні дії суб’єктів, які подали декларації про доходи, що легалізують, не розглядаються як злочини. Тому потреби у внесенні змін до Кримінального кодексу України, законів про боротьбу з корупцією, запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, інших законів, дія яких не обмежена в часі, не вбачається.
Враховано, що згідно з Конвенцією про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом 1990 року та іншими міжнародними нормативно-правовими актами з цих питань держави забезпечують їх виконання в межах, передбачених національним законом.
Легалізація доходів не допускається, якщо їх отримання пов’язане із вчиненням тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, життя, здоров'я і волі особи, миру і безпеки людства, міжнародного правопорядку, а також із сферою обігу наркотичних засобів.