З часу введення в Україні кримінальної відповідальності за торгівлю людьми (з березня 1998 року) правоохоронними органами держави виявлено майже 3,5 тис. таких злочинів. Про це повідомив начальник управління ГПУ Антон Столітній.
За його словами, наше законодавство передбачає досить суворе покарання для осіб, які займаються торгівлею людьми, захищаючи не тільки жінок, що характерно для більшості таких злочинів, але й інших громадян, які в силу тих чи інших обставин потрапили в руки злочинців.
«Цей злочин віднесено до категорії тяжких, а за його вчинення щодо малолітнього, або організованою групою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років», - уточнив А.Столітній.
Також прокурор зазначив, що основним із факторів, які сприяють незаконній торгівлі людьми є нелегальна міграція.
«Сьогодні, за неофіційними даними, понад 4 млн громадян України працює за кордоном нелегально. Фактор нелегальної міграції є саме тим підґрунтям, яке живить незаконну торгівлю людьми, робить неможливим здатність потенційних жертв виявити ризики, з якими вони стикаються», - сказав А.Столітній.
Крім того, він зазначив, що співучасниками таких злочинів є громадяни різних держав.
«Як показує практика, в більшості випадків злочинні угоди про продаж людей укладаються на території України, а примус до тієї або іншої незаконної діяльності відбувається на території іншої держави. Постраждалі вивозяться за кордон як обманним шляхом - під виглядом працевлаштування, так і за згодою, якщо вони усвідомлюють, що будуть використані за кордоном. Співучасниками вчинення таких злочинів є громадянами різних держав» - сказав прокурор.
Також він додав, що лише за 9 місяців 2013 року у вказаній сфері до суду направлено 50 обвинувальних актів, ще 77 особам повідомлено про підозру.
За інформацією Генпрокуратури.