Саме по собі створення національного органу з контролю виконання рішень ЄСПЛ, не анулює потреби результативної співпраці відповідальних за справу суддів, міністрів та інших носіїв владних повноважень.
Таку думку в інтерв'ю газеті «Закон і Бізнес» висловив суддя Європейського суду з прав людини ad hoc Станіслав Шевчук, розповідаючи про труднощі українських судів та інших гілок влади із забезпеченням виконання рішень Євросуду.
Суддя відповів на запитання кореспондента про те, чи потрібен Україні національний орган з контролю за виконанням рішень ЄСПЛ.
«Для Ради Європи важливо, щоб рішення Євросуду виконувались. Як саме це буде зроблено в Україні,
їх, за великим рахунком, не турбує», - сказав він.
«Проте, аби розв’язати цю проблему, потрібно діяти узгоджено на всіх рівнях. Зрештою ми говоримо про рішення ЄСПЛ, які мають нормативний характер і впливають на становлення правової системи відповідно до стандартів Ради Європи. З одного боку, раціональне зерно у створенні відповідного органу є, але з другого – це не замінить розуміння того, що всі гілки державної влади повинні діяти узгоджено», - резюмував Станіслав Шевчук.
Нагадаємо, ще на початку року парламентська асамблея Ради Європи рекомендувала Україні створити національний орган, який буде відповідати за виконання рішень ЄСПЛ.
Рада Європи також закликала уряд України «збільшити тиск і прийняти більш жорсткі заходи в разі зволікань і постійних недотримань постанов суду».