1.1. Це Положення розроблено відповідно до статті 8 Закону України "Про пожежну безпеку".
1.2. Положення встановлює види і порядок проведення інструктажів з питань пожежної безпеки працівників Перевальського районного суду Луганської області (далі - суд).
1.3. Працівники під час прийняття на роботу та за місцем праці повинні проходити інструктажі з питань пожежної безпеки (далі - протипожежні інструктажі) відповідно до порядку, встановленого в розділі 2 цього Положення.
1.4. Організація своєчасного і якісного проведення інструктажів та перевірки знань з питань пожежної безпеки в суді покладається на керівника апарату суду.
1.5.Порядок проходження працівниками інструктажів і перевірки знань визначається керівником апарату суду (наказом або відповідним положенням, що розробляється в суді і затверджується керівником апарату).
1.6. Допуск до роботи осіб, які не пройшли інструктажі або перевірку знань, забороняється.
2.1. За призначенням та часом проведення протипожежні інструктажі поділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий.
2.2. Вступний протипожежний інструктаж проводиться з усіма працівниками, які щойно прийняті на роботу (постійну або тимчасову), а також з особами, які прибули до суду у відрядження, на виробничу практику (навчання) і мають брати безпосередню участь у виробничому процесі.
Він проводиться на підставі діючих в суді правил, інструкцій та інших нормативних актів з питань пожежної безпеки у спеціально обладнаному для цього приміщенні працівником суду, на якого наказом покладені ці обов'язки, і може поєднуватися із вступним інструктажем з охорони праці.
Програма для проведення вступного протипожежного інструктажу затверджується керівником апарату суду.
2.3. Первинний протипожежний інструктаж проводиться безпосередньо на робочому місці до початку виробничої діяльності працівника.
Його повинні проходити:
- усі новоприйняті на роботу (постійну чи тимчасову);
- особи, які прибули до суду у відрядження і мають брати безпосередню участь у виробничому процесі;
- будівельники сторонніх організацій, які виконують в приміщенні суду будівельно-монтажні, ремонтні або інші роботи;
- учні (студенти) під час виробничої практики (навчання).
Програма проведення первинного протипожежного інструктажу затверджується головою суду.
2.4. Програми для проведення вступного та первинного протипожежних інструктажів погоджуються з органами державного пожежного нагляду.
Перелік питань, з якими необхідно ознайомити працівників під час проведення вступного та первинного противопожежних інструктажів, наведений у додатку 1.
2.5. Повторний протипожежний інструктаж проводиться на робочому місці з усіма працівниками не менш як один раз на рік за примірним переліком питань, з якими необхідно ознайомити працівників під час проведення вступного та первинного протипожежних інструктажів (додаток 1).
2.6. Позаплановий протипожежний інструктаж проводиться з працівниками на робочому місці або у спеціально відведеному для цього приміщенні:
- у разі введення в дію нових нормативних актів з питань пожежної безпеки (норм, правил, інструкцій, положень тощо) або змін та доповнень до них;
- у разі зміни технологічного процесу, застосування нового або заміни чи модернізації існуючого пожежонебезпечного устаткування;
- на вимогу державних інспекторів з пожежного нагляду, якщо виявлено незадовільне знання працівниками правил пожежної безпеки на робочому місці, невміння діяти у випадку пожежі та користуватися первинними засобами пожежогасіння.
2.7. Позаплановий протипожежний інструктаж проводиться індивідуально або з групою працівників споріднених спеціальностей (видів робіт). Обсяг та зміст інструктажу визначаються в кожному випадку окремо залежно від причин, що спричинили необхідність його проведення.
2.8. Цільовий протипожежний інструктаж проводиться з працівниками перед виконанням ними разових (тимчасових) пожежонебезпечних робіт (зварювальних, розігрівальних та інших), при ліквідації аварії, стихійного лиха.
2.9. Первинний, повторний, позаплановий та цільовий протипожежні інструктажі проводяться безпосередньо працівником, на якого наказом покладені ці обов'язки.
2.10.Первинний, повторний та позаплановий інструктажі завершуються перевіркою знань. Перевірку здійснює особа, яка проводила інструктаж.
2.11.Проведення протипожежних інструктажів може здійснюватися разом з відповідними інструктажами з охорони праці.
2.12.Про проведення всіх видів протипожежних інструктажів, крім цільового, у спеціальних журналах (додаток 2) робляться записи (окремо від інструктажів з питань охорони праці) з підписами осіб, з якими проводився інструктаж, і тих, хто його проводив.
Запис про проведення цільового протипожежного інструктажу робиться в документі, що дозволяє виконання робіт (наряд-допуск).
Розроблено:
Заступник керівника апарату
Перевальського районного
суду Луганської області: Ю.О.Ловцова
Додаток 1 |
Під час проведення вступного протипожежного інструктажу особи, яких приймають на роботу, мають бути ознайомлені з:
- наявністю небезпечних у пожежному відношенні суду та їх загальною характеристикою;
- діючими на об'єкті правилами, інструкціями, наказами, положеннями з питань пожежної безпеки, загальними вимогами щодо утримання протипожежного режиму;
- порядком паління, застосування відкритого вогню, проведення вогневих та інших пожежонебезпечних робіт;
- можливими причинами пожеж та запобіжними заходами щодо них;
- відповідальністю за порушення правил пожежної безпеки;
- місцезнаходженням об'єктової пожежної охорони, а в разі її відсутності - найближчої пожежної частини;
- існуючим в суді порядком (системою) сповіщення людей про пожежу;
- діями у разі виникнення пожежі (порядком виклику пожежної охорони, евакуації людей, матеріальних цінностей тощо);
- правилами використання первинних засобів пожежогасіння.
2. Первинний і повторний противопожежні інструктажі.
Під час проведення первинного і повторного інструктажу необхідно ознайомити працівників із:
- стислою характеристикою пожежної небезпеки агрегатів, устаткування, речовин та матеріалів, що використовуються в даному приміщенні;
- можливими причинами виникнення пожеж та запобіжними заходами і діями щодо них (у тому числі у процесі роботи та після її завершення);
- правилами (інструкціями) пожежної безпеки, встановленими для працівників даного приміщення, вказавши місця паління, якщо воно не забороняється;
- засобами зв'язку та місцезнаходженням найближчого телефону;
- правилами утримання шляхів евакуації;
- призначенням існуючих установок пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння;
- місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння та правилами їх використання;
- діями в разі виникнення пожежі (порядком виклику пожежної охорони, сповіщення людей, проведення евакуації тощо).
Проведення протипожежних інструктажів супроводжується практичним показом застосування існуючих на об'єкті засобів пожежогасіння.
Додаток 2 |
N |
Дата |
Вид інструктажу (вступний, первинний, повторний, позаплановий) та назва або номер інструкції, за якою отримано інструктаж |
Прізвище, ім'я та по батькові особи, яку інструктують |
Професія (посада) особи, яку інструктують (для вступного інструктажу - найменування підрозділу, куди направляється особа) |
Прізвище, ініціали, посада особи, яка інструктує |
Підписи |
Примітки |
|
особи, яку інструктують |
особи, яка інструктує |
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |