ПОГОДЖЕНО: ЗАТВЕРДЖЕНО:
Начальник СДПЧ-19 Керівник апарату
Алчевського міського Перевальського районного
управління МНС України суду Луганської області
в Луганській області
_______________ Р.О.Сулім ____________ О.Ф.Петренко
«24» квітня 2012 року «23» квітня 2012 року
ПРОГРАМА
для проведення первинного та повторного
противопожежного інструктажів
в Перевальському районному суді
Луганської області
ТЕМА № 1 (2 - 4 години)
Заходи пожежної безпеки на робочому місці.
- Характеристика пожежної небезпеки установок, комп’ютерної та оргтехніки, електронагрівальних приладів, що розміщені у приміщенні суду.
- Дії працівників суду у випадку порушень режиму роботи обладнання, електроустановок, комп’ютерної та оргтехніки, електронагрівальних приладів, тощо.
- Протипожежний режим на робочому місці. Правила пожежної безпеки (інструкції), встановлені для працівників суду.
- Можливі причини виникнення пожеж. Дії працівників суду в разі загрози виникнення пожежі, аварії чи вибуху; правила вимкнення установок, комп’ютерної та оргтехніки, електронагрівальних приладів. Порядок зняття напруги з електроустановок, виклику аварійної допомоги тощо.
- Заходи пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися у процесі роботи та після її закінчення з метою запобігання виникненню пожеж.
ТЕМА № 2 (1 година)
Сповіщення про пожежу та виклик пожежної охорони
- Установлений в суді порядок (система) сповіщення людей про пожежу.
- Засоби зв'язку, сигналізації, які є на об'єкті та на робочому місці, розміщення найближчих апаратів телефонного зв'язку, сповіщувачів пожежної сигналізації, пристроїв для подання звукових сигналів пожежної тривоги, систем сповіщення та керування евакуацією людей. Порядок використання цих засобів у разі виникнення пожежі.
ТЕМА № 3 (2 години)
Засоби пожежогасіння, протипожежне устаткування та інвентар,
порядок їх використання під час пожежі
- Призначення та місцезнаходження існуючих в приміщенні суду засобів пожежогасіння, протипожежного устаткування та інвентарю (вогнегасники, внутрішні пожежні крани, діжки з водою, ящики з піском, стаціонарні установки пожежогасіння тощо).
- Загальні поняття про пожежну сигналізацію, спринклерне і дренчерне обладнання та інші установки пожежогасіння (вуглекислотні, пінні, порошкові тощо).
- Порядок утримання існуючих в суді засобів пожежогасіння (у літніх та зимових умовах). Правила використання вогнегасних засобів, протипожежного інвентарю та обладнання.
ТЕМА № 4 (2 години)
Дії під час пожежі
- Дії в разі виявлення на робочому місці або на території суду задимлення чи пожежі. Порядок повідомлення про пожежу аварійно-рятувальних і пожежних підрозділів та інших аварійних служб. Організація зустрічі аварійно-рятувальних та пожежних підрозділів. Відключення у разі необхідності устаткування, комунікацій, електроустановок та вентиляції.
- Гасіння пожежі існуючими на об'єкті засобами пожежогасіння; порядок включення стаціонарних установок пожежогасіння, евакуації людей та матеріальних цінностей.
- Дії після прибуття аварійно-рятувальних та пожежних підрозділів (надання допомоги у прокладанні рукавних ліній, участь в евакуації матеріальних цінностей та виконанні інших робіт за розпорядженням керівника пожежогасіння).
ДОДАТКОВА ТЕМА № 5 (1 - 2 години)
Заходи пожежної безпеки в побуті
- Основні причини виникнення пожеж у житлових будинках: необережне поводження з вогнем, використання факелів та паяльних ламп для відігрівання замерзлих труб центрального опалення, водопостачання чи каналізації. Несправності та неправильна експлуатація приладів газопостачання, опалення та побутових споживачів електроенергії.
- Пожежна небезпека хімічних речовин, предметів побутової хімії та аерозольних препаратів.
- Запобігання пожежам від основних причин. Порядок утримання житлових і підсобних приміщень, індивідуальних гаражів.
- Виклик пожежної охорони і поведінка громадян у разі виникнення пожежі.
Примітка. Тема № 5 є додатковою до програми і вивчається у зв'язку з тим, що основна кількість пожеж із загибеллю людей відбувається в побуті.
Заступник керівника апарату
Перевальського районного суду
Луганської області Ю.О.Ловцова