Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, судді ВССУ Валентина Щепоткіна та Валентина Висоцька взяли участь у круглому столі на тему «Відновлення довіри до судової системи України: План дій», що відбувся 24 квітня 2014 року. Захід організовано Верховним Судом України спільно з проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».
Під час засідання представники судової, законодавчої, виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій висловили думки щодо підвищення рівня довіри громадян до суду, ознайомилися з досвідом вирішення проблем в судових системах інших країн, визначили заходи, які необхідно вжити для досягнення зазначеної мети.
З вітальним словом до учасників звернулися Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, міністр юстиції України Павло Петренко, член Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя Леонід Ємець, перший радник, керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток» Представництва ЄС в Україні Хосе Роман Леон Лора, спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи Йорун Шоккенброк, головний експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліус Валанчіус.
На думку Ярослава Романюка, надані під час заходу пропозиції щодо відновлення довіри суспільства до судової влади мають стати ефективним кроком у подальшій реалізації судової реформи в Україні, наближенні вітчизняного правосуддя до міжнародних і європейських стандартів. На цьому наголосив і міністр юстиції України Павло Петренко. За його словами, Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» запроваджено ефективні механізми для зміцнення суддівської незалежності та забезпечення високого рівня довіри суспільства до судової системи. Наступним кроком у цьому процесі, переконаний міністр юстиції, має бути внесення змін до Конституції України, що гарантуватиме прозорий механізм роботи суддів. Розробкою проекту закону про внесення відповідних змін займається спеціальна тимчасова комісія, повідомив Павло Петренко.
Водночас, на думку експерта проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліуса Валанчіуса, для досягнення очікуваного результату, крім законодавчих новел, має бути професійне й відповідальне ставлення всього суддівського корпусу до їх впровадження. «Переконаний, що під час сьогоднішньої зустрічі ми зможемо розробити план дій для відновлення довіри суспільства до судової влади, який згодом, можливо, буде затверджений з’їздом суддів», – підсумував експерт.