Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк ознайомив представників Міжнародного валютного фонду - керівника місії Седа Огада, старшого фінансового експерта Фонду Еммануеля Матіас, старшого експерта із юридичних питань Себастіана Помпе - зі структурою судової системи України, розповів про роль і місце в ній Верховного Суду України, поінформував про суддівські ініціативи законодавчих змін у сфері судочинства, які потрібні всьому українському суспільству.
Седа Огада повідомив, що технічна місія МВФ працює в Україні з 28 травня 2014 року, маючи на меті комплексне діагностичне обстеження системи урядування, судочинства та заходів протидії корупції в Україні. Таке обстеження, зауважив керівник місії, дасть можливість визначити сфери, що потребують зміцнення і реформування.
У цьому зв’язку Седа Огада наголосив, що реформування судової системи України з дотриманням міжнародних стандартів і забезпечення, таким чином, її ефективного функціонування є важливою складовою створення позитивного інвестиційного клімату в Україні, а також – запорукою продуктивної співпраці з Міжнародним валютним фондом.
За словами керівника місії, представники МВФ мають намір спрямувати свої зусилля на роботу у трьох напрямах: протидія корупції, ефективність судової системи та поліпшення бізнес–клімату. Після ретельного вивчення ситуації експерти готові надати широку консультаційну допомогу.
На прохання гостей Ярослав Романюк детально ознайомив їх із пропозиціями Верховного Суду України щодо внесення змін до Основного Закону України (розділ «Правосуддя»), які були затверджені на Пленумі Верховного Суду й направлені Тимчасовій спеціальній комісії Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України. На жаль, зазначив Голова Верховного Суду, законодавець урахував не всі пропозиції, спрямовані на створення більш доступної, спрощеної, а водночас і менш затратної судової системи України. Ярослав Романюк висловив сподівання, що голос суддівського корпусу таки почують.
У свою чергу Себастіан Помпе зауважив, що з багатьма пропозиціями Верховного Суду України щодо ефективного реформування судової системи України він уже знайомий зі звіту експертів Ради Європи, які працюють в Україні, і вони видаються йому досить слушними та сучасними.
У зустрічі також взяли участь заступник секретаря Судової палати з розгляду господарських справ Павло Колесник, судді Верховного Суду України Марина Кліменко та Олександр Прокопенко, начальник відділу міжнародного співробітництва Ліна Губар, керівник прес-служби Людмила Момот.