09листопада 2012 року в Перевальськомурайоному суді проведені сумісні навчання суддів та прокурорів, на якому з докладом виступив заступник голови суду Іванов А.П., який довів до відома зміст інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ за № 223-1446/0/4-12 від 05.10.2012 року про деякі питання порядку здійснення судового розгляду в судовому провадженні у першій інстанції відповідно до Кримінального процесуального кодексу Українивід 13 квітня 2012 року№ 4651-VI, окремо зупинившись на нововведених обов’язках судового розпорядника, секретаря судового засідання при розгляді кримінальних справ, тощо.
Заступник голови суду Іванов А.П. акцентував погляд суддів на те, що згідно нововведеного Кримінального процесуального кодексу, якщо учасники судового процесу не з’явилися до суду без поважних причин або не повідомили про причини свого неприбуття, суд вправі згідно зі ст. 139 КПК накласти на них грошове стягнення у розмірі від 0,5 до 2 розмірів мінімальної заробітної плати та/або застосувати до нього привід (з власної ініціативи або за клопотанням сторони кримінального провадження). Згідно з ч. 2 ст. 140 КПК рішення про здійснення приводу суд приймає у формі ухвали. У разі неприбуття до суду потерпілого, належним чином повідомленого про судовий розгляд (за наявності підтвердження отримання ним судового виклику), за відсутності поважних причин такої неявки та клопотання про відкладення судового розгляду у зв’язку з його неприбуттям, суд, заслухавши думку інших учасників судового провадження, відповідно до ч. 1 ст. 325 КПК вправі ухвалити рішення про проведення судового розгляду без потерпілого, за винятком випадків, передбачених КПК, зокрема, якщо кримінальне провадження здійснюється у формі приватного обвинувачення або у судовому провадженні розглядається угода про примирення потерпілого з підозрюваним, обвинуваченим чи ухвала про відмову у її затвердженні тощо. В інших випадках суд повинен прийняти рішення про відкладення судового розгляду та за відсутності поважних причин неприбуття такого потерпілого відповідно до ст. 139 КПК вправі накласти на потерпілого грошове стягнення, привід до потерпілого згідно з ч. 2 цієї статті не застосовується. Повторне неприбуття в судове засідання потерпілого, належним чином повідомленого про судовий розгляд (наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом у інший спосіб), без поважних причин або без повідомлення про причини неприбуття після відмови прокурора від підтримання державного обвинувачення та висловлення потерпілим згоди на підтримання обвинувачення в суді (у такому випадку кримінальне провадження за відповідним обвинуваченням набуває статусу приватного) прирівнюється згідно з ч. 6 ст. 340 КПК до його відмови від обвинувачення і має наслідком закриття кримінального провадження за відповідним обвинуваченням.
Також було вказано на те, що судовий процес по кримінальним справам після набрання чинності Кримінального процесуального кодексу України від 13 квітня 2012 року буде провадитись тільки з фіксуванням технічними засобами.